Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II  w Gowidlinie

Europejski Dzień Języków Obcych

Dnia 30 września nasza szkoła obchodziła Europejski Dzień Języków Obcych. Celem jest propagowanie nauki języków obcych. Święto to zostało ustanowione przez Radę Europy w 2001 roku. W naszej szkole uczniowie mogli obejrzeć przedstawienie teatralne przygotowane przez uczniów klasy 8b pt. Matylda!. Przedstawienie, w sposób humorystyczny, zachęca publiczność do uczenia się języków. Uczniowie odgrywali krótkie scenki z życia tytułowej Matyldy, w których przytaczane są zabawne pomyłki wynikające z braku znajomości języków. Następnie uczniowie wzięli udział w zadaniach przygotowanych w formie stacji dydaktycznych przygotowanych przez nauczycieli językowców. Przygotowane zostały zróżnicowane aktywności językowe.

Uwieńczeniem Europejskiego Dnia Języków Obcych był słodki poczęstunek dla wszystkich uczniów.

Karolina Gilmajster – Szymikowska

Skip to content