Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II  w Gowidlinie

ROWEROWY MAJ 2019

31.05.2019r.
Zakończyliśmy akcję “Rowerowy Maj” w naszej szkole ze świetnym wynikiem, gdyż aż 66 z 68 zadeklarowanych uczestników aktywnie dojeżdżało do szkoły rowerem. Frekwencja wyniosła ponad 85 %, a najbardziej aktywną klasą była 6b, w której 100% uczniów wzięło udział w akcji.
“Rowerowy Maj” to zdrowa rywalizacja, świetna zabawa, ale też okazja żeby przypomnieć sobie zasady bezpiecznego poruszania się po drogach publicznych. Przed rozpoczęciem akcji omówione zostały przepisy ruchu drogowego oraz prawidłowe wyposażenie rowerów. W trakcie akcji często przypominano uczniom o właściwym zachowaniu na drodze. Wielu uczestników w dalszym ciągu korzysta z rowerów i deklaruje, że w przyszłym roku również chętnie weźmie udział w akcji.

17.05.2019r.
Jesteśmy na półmetku. Już dwa tygodnie uczniowie klas szóstych i siódmych jeżdżą do szkoły na rowerach. Pomimo deszczowej pogody frekwencja nie spada, wciąż wszyscy walczą o nagrodę główną – wycieczkę niespodziankę.
Za nami 1024 przejazdy. Klasa 6b cały czas prowadzi w rankingu z 86% frekwencją i 100% aktywnością, co znaczy, że wszyscy uczniowie klasy uczestniczą w projekcie. Za nimi niezmiennie klasa 7b, 7a oraz 6a.
Zanim przystąpiliśmy do akcji Rowerowy Maj wszyscy uczniowie i ich rodzice otrzymali ulotki na temat zasad bezpieczeństwa podczas jazdy na rowerze. Wychowawcy przeprowadzili zajęcia, na których przypomniano  zasady poruszania się po jezdni, a uczniowie otrzymali kamizelki odblaskowe, w których powinni jeździć na rowerach. Jest to szczególnie ważne w przypadku dzieci, które dojeżdżają spoza Gowidlina, a mamy takich sporo.

08.05.2019r.
6 maja w naszej szkole rozpoczęliśmy akcję Rowerowy Maj. Klasy szóste i siódme rywalizują ze sobą aż do końca miesiąca jeżdżąc do szkoły na rowerach. Trzy dni już za nami. Pogoda piękna, więc frekwencja dopisuje, humory również wspaniałe. Za każdy przyjazd rowerem do szkoły uczniowie otrzymują znaczki, które wklejają do specjalnych książeczek rowerowych oraz na plakat klasowy. W chwili obecnej na pierwszym miejscu uplasowała się klasa 7b, tuż za nią 6b, trzecie miejsce zajmuje klasa 7a, a czwarte 6a.

Nasza szkoła przystąpiła do akcji Rowerowy Maj, kampanii promującej aktywny tryb życia wśród uczniów i pracowników szkoły. Każdy uczeń klas 6 – 7 i pracownik szkoły, który w maju dotrze na lekcje w sposób aktywny: na rowerze, hulajnodze czy rolkach otrzymuje naklejki do rowerowego dzienniczka i na wspólny plakat. Dla najaktywniejszych uczestników, klas i placówek przewidziane są atrakcyjne nagrody.

Jolanta Wójcik

INFORMATOR DLA RODZICÓW

Skip to content