Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II  w Gowidlinie

Spotkanie z dietetykiem

Dnia 03.11.2021r. w naszej szkole odbyło się spotkanie uczniów klas 6 i 7 z Panią dietetyk Paulą Błażejczyk-Stochel trenerem odżywiania z Klubu Zdrowia z Kartuz.  

Uczniowie wysłuchali interesującego wykładu połączonego z prezentacją multimedialną pod tytułem Nasza waga po pandemii. Mieli możliwość włączenia się w dyskusję odnośnie tego w jaki sposób spędzali czas wolny podczas pandemii oraz jak się odżywiali i jaki to miało wpływ na ich organizm. Uczniowie obliczali wskaźnik BMI i sprawdzali na wykresach jakie są normy.  

Celem spotkania było zwrócenie uwagi na prawidłowe odżywianie, zdrowy styl życia oraz dietę dostosowaną dla uczniów. Tylko wypracowane, odpowiednie nawyki żywienia pozwolą nam cieszyć się zdrowiem i utrzymać odpowiednią wagę ciała. Ważne jest też łączenie elementów zdrowego odżywiania z uprawianiem sportu oraz odpowiednią ilością odpoczynku, aby rozwój przebiegał harmonijnie. 

Serdeczne podziękowania kierujemy do Pani Pauli Błażejczyk-Stochel za poświęcony czas oraz za włączenie się w realizację Szkolnego Tygodnia Profilaktyki.  

Pedagog – Agnieszka Błaszkowska

Skip to content