Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II  w Gowidlinie

Przerwa na czytanie

29 października podczas II Międzynarodowej edycji VI Ogólnopolskiej akcji Przerwy na czytanie wzięło udział 429 uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły. Wydarzenie to w naszej szkole odbyło się w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej Cała Polska Czyta Dzieciom. Tego dnia uczniowie nie rozstawali się ze swoimi ulubionymi książkami, wykorzystując każdą wolną chwilę aby przeczytać. Na każdej przerwie bibliotekarze rozdawali czytającym znane i pouczające cytaty zaczerpnięte z różnych książek. Uczniowie, którzy uzbierali najwięcej cytatów otrzymali pochwały i tytuł Miłośników książek. Podczas przerw panowała cisza, jakiej dawno nikt nie uraczył w murach naszej szkoły. Przedszkolaki czytały wraz z wychowawcami, a klasy 1-3 podczas przerwy w trakcie lekcji, zarządzonej przez nauczyciela. Najmłodsi wykonali ilustracje do swoich ulubionych książek przyniesionych z domu lub wypożyczonych z biblioteki. Akcja bardzo się wszystkim podobała.

Nauczyciele bibliotekarze

Mapa zgłoszonych szkół

 

Skip to content