Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gowidlinie

Akcja MEiN “Szkoła Pamięta”

Na ostatni tydzień października 2021r., po raz kolejny przypadła kumulacja aktywności społeczności naszej szkoły w ramach akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki Szkoła PamiętaPielęgnujemy pamięć o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią regionu i narodu.  

W ramach akcji odwiedzaliśmy i porządkowaliśmy groby osób zasłużonych i cenionych w naszej najbliższej okolicy np. Jana Tusk jednego z obrońców Westerplatte, ks. Maksymiliana Krzewińskiego rozstrzelonego przez Niemców w listopadzie 1939r., Brunona Bigusa żołnierza Tajnej Organizacji Gryf Pomorski, rodziny Dąbrowskich zamordowanych w obozie koncentracyjnym Stutthof, byłych nauczycieli naszej placówki: Danuty Tandek, Magdaleny i Józefa Stark. Nie zapomnieliśmy także o tych beziminnych i opuszczonych mogiłach znajdujących się na naszym cmentarzu parafialnym.  

Niech pamięć o naszych przodkach będzie wyrazem szacunku i uznania dla ich życia i dokonań. Zgłebialiśmy historię lokalnych miejsc pamięci oraz rozmawialiśmy o okazywaniu czci i szacunku bycia patriotą naszej małej ojczyzny.

Już teraz zapraszamy społeczność naszej szkoły do wzięcia udziału w Maratonie dla Niepodległej w dniach 8-10.11.2021r. z okazji 103. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.  

Joanna Neubauer

Skip to content