Jesienna akcja “Pola Nadziei”

„Życie jest służbą na rzecz innych. Służyłam i zobaczyłam, że służba jest przyjemnością”
Matka Teresa z Kalkuty

Pola Nadziei to ogólnoświatowa i ogólnopolska akcja edukacyjno-charytatywna na rzecz hospicjów. Co roku na początku października w wielu miejscach na świecie tysiące ludzi biorą udział w sadzeniu cebulek żonkili. Z nadejściem wiosny, rzesze wolontariuszy wychodzą na ulice miast i wsi aby wręczać żonkile osobom wspierającym hospicja.
Celem akcji jest edukacja dzieci i młodzieży, uwrażliwianie ich na cierpienie i potrzeby drugiego człowieka, rozwijanie umiejętności pomagania.
Uczniowie naszej szkoły należący do Szkolnego Klubu Wolontariusza od lat biorą udział w akcji „Pola Nadziei”. Wspieramy  budowę Kartuskiego  Hospicjum Domowego CARITAS.
Chcemy
 mieć swoją cegiełkę w budowie hospicjum poprzez udział w sadzeniu cebulek żonkili na terenie szkoły oraz włączając się do zbiórki datków, która odbędzie się w Gowidlinie 18 października 2020 r. Wszystkim, którzy zechcą wesprzeć akcję serdecznie dziękujemy.

Alicja Dyszer