Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II  w Gowidlinie

Sadzimy kwiaty dla Niepodległej

W naszej szkole odbyło się jedno z bardziej oryginalnych wydarzeń celebrujących odzyskanie polskiej niepodległości oraz kształtowanie się jej granic m.in. poprzez udział Polaków w Bitwie Warszawskiej. Akcja ta miała również związek z wystawą „Wojna dwóch światów”, która gościła u nas w dniach 28.09. – 02.10.2020r.
Uczniowie klas 7 posadzili w szkolnym ogródku sto tulipanów w biało – czerwonych barwach. Mamy nadzieję, że na wiosnę utworzą one klomb nawiązujący swymi kolorami do naszych barw narodowych.
Kwiatowa kompozycja ma stać się hołdem dla tych, których zasługi w wielkim dziele odzyskania niepodległości są trwale zapisane na kartach historii, ale zwłaszcza  tych bohaterów Niepodległej, których nazwiska, dziś często zapomniane, warto przypomnieć m.in.: żołnierzy Legionów Polskich, Armii Błękitnej, wojny polsko-bolszewickiej, członków Polskiej Organizacji Wojskowej, powstańców wielkopolskich i śląskich oraz innych polskich formacji wojskowych, uczestniczących w zmaganiach o Niepodległą i jej granice.

Joanna Neubauer, Lidia Stahlke

Skip to content