Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gowidlinie

Ślubowanie klas pierwszych

W dniu 16 października 2019 r. w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Gowidlinie odbyła się uroczystość ślubowania i pasowania na uczniów dzieci z klas pierwszych.
Na wstępie Dyrektor Szkoły Pani Aleksandra Stark przywitała zebranych gości: księdza proboszcza Tadeusza Olszewskiego, przedstawiciela Rady Rodziców – p. Natalię Labudę, rodziców i dziadków pierwszoklasistów oraz przedstawicieli mediów.
Część artystyczną uczniowie klas pierwszych rozpoczęli uroczystym polonezem. Następnie zaśpiewali wspólnie piosenki pt. „Wesoło nam” oraz „Ślubowanie pierwszaków” i recytowali wiersz pt. „Jak się zachowywać w szkole?”. Na koniec zaprezentowali się w tańcu „Toca, Toca”.
Po występie uczniowie złożyli ślubowanie na sztandar szkoły. Następnie pani dyrektor dokonała pasowania pierwszoklasistów na Uczniów Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Gowidlinie, a pani wicedyrektor Bernadeta Piotrowska wręczyła Akty Pasowania. Ksiądz proboszcz skierował do pierwszaków miłe, pełne otuchy słowa. Później uczniowie otrzymali upominki od Rady Rodziców. Na zakończenie wszyscy zaproszeni goście i uczniowie udali się na wspólny poczęstunek przygotowany przez rodziców. 

Wychowawcy klas pierwszych: Kinga Dyszer i Hanna Formela 

https://kartuzy.info/artykul/gowidlino-pierwszoklasisci/825360

Skip to content