Wspomnienia z wyjazdu do Dębrzyna

Kaszubska grupa z gimnazjum była w dniach 3-4 czerwca 2016 r. w Dębrzynie – w Szkole Przetrwania. Uczestnicy, jak i opiekunowie, nie wiedzieli dokładnie czego się mają spodziewać w czasie tego wyjazdu. Dlatego też, gdy młodzież otrzymała mundury, stało się oczywistym, że to nie przelewki. Młodzi rekruci musieli stosować się do regulaminu obowiązującego w czasie szkolenia, oddać do depozytu swoje ukochane komórki i wykonywać bezdyskusyjnie wszystkie rozkazy. Okazało się, że nasza młodzież doskonale się sprawdziła, wszyscy byli zdyscyplinowani, punktualni i doskonale ze sobą współpracowali. Oprócz musztry, przeprowadzone zostało szkolenie w zakresie przetrwania  w ekstremalnych warunkach, dotyczące m.in. pozyskiwania wody, rozpalania ognia i budowy szałasu. Odbyły się też zajęcia terenowe – marsz na orientację, w którym konkurowały ze sobą dwa oddziały naszych rekrutów. Uczestnicy mieli również możliwość strzelać z różnego rodzaju broni. Najlepsze w tym zakresie okazały się Natalia Wolska i Ania Mikielewicz. W czasie zajęć nasi uczniowie dali się poznać od jak najlepszej strony, co podkreślił prowadzący szkolenie podporucznik rezerwy. Byli wzorowymi rekrutami, którzy oprócz słuchania i wykonywania rozkazów, wykazali się dbałością o porządek i wysoką kulturą osobistą. Życzymy kolejnym grupom równie udanego i kształcącego wyjazdu.

Zespół ds. promowania placówki