Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II  w Gowidlinie

Klasa piąta w TVP3 Gdańsk

Dzięki uprzejmości Wójta Gminy Sierakowice Pana Tadeusza Kobieli 1 czerwca 2016 r. uczniowie klas piątych Zespołu Szkół w Gowidlinie oraz Zespołu  Szkół w Kamienicy  Królewskiej wyruszyli na wycieczkę do Telewizji Polskiej w Gdańsku. Podróż minęła szybko i przyjemnie.
Około godziny 9.50 byliśmy już na miejscu w Gdańsku, gdzie czekali  na nas pani Joanna Marzecka z działu promocji, Anna Włodkowska–dziennikarka, Bogdan Trześniowski– operator oraz Grzegorz Sielatycki – szef reklamy. O godzinie 10.00 rozpoczęliśmy zwiedzanie budynku Telewizji Polskiej.
Uczniowie zapoznali się z etapami powstawania audycji telewizyjnych oraz poznali pracę dziennikarza. Zobaczyliśmy jak wygląda studio, gdzie nadaje się gdańską Panoramę, prognozę pogodę i wiadomości sportowe. Dowiedzieliśmy się wiele o specyfice pracy dziennikarskiej. Uświadomiliśmy sobie jak ważna jest odpowiednia dykcja oraz intonacja podczas przekazywania informacji. Przyjrzeliśmy się także pracy montażystów, dźwiękowców.
Zobaczenie telewizji „od kuchni” było dla nas dużym przeżyciem. Podczas zwiedzania pan Grzegorz Sielatycki opowiedział nam wiele ciekawostek związanych z nagraniem i emisją programów, a także historię powstania Telewizji. Uczniowie mieli możliwość  wcielenia się w rolę prezenterów pogody i działu sportowego.
Na zakończenie tak miłego pobytu na każde dziecko czekał poczęstunek oraz prezent w postaci gry planszowej i puzzli. Dzieci były bardzo zaskoczone i zadowolone z upominków.
Wycieczka wzbogaciła wiedzę uczniów na temat środków masowego przekazu i samej pracy TVP oddział Gdańsk, dostarczyła uczniom  wielu przeżyć i wrażeń. Niektórzy z nich odkryli w sobie predyspozycje do zawodu reportera i dziennikarza.
Relację z naszej wycieczki, można było zobaczyć w Panoramie dnia 01.06.2016r. https://gdansk.tvp.pl/25608029/dzien-dziecka-w-telewizji-gdansk

Roksana Syldatk, Elżbieta Rompa

Skip to content