Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gowidlinie

Międzyszkolny Turniej Językowy „English und Deutsch Masters”

Dnia 11 lutego uczniowie klas III gimnazjum tj. Natalia Wolska, Marta Wenta, Adriana Olejnik oraz Maksymilian Potrykus, przystąpili do Międzyszkolnego Turnieju Językowego „English und Deutsch Masters”, który odbył się w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Sierakowicach. II edycja tego konkursu była o tyle szczególna, iż turniejowi przyznano Honorowy Patronat Pomorskiego Kuratora Oświaty, Starosty Kartuskiego p. Janiny Kwiecień, patronat medialny „Edukacji Pomorskiej” – biuletynu Centrum Edukacji Nauczycieli w Gdańsku i patronat medialny czasopisma poświęconemu nauczaniu języków obcych „Języki Obce w Szkole”.
Głównym celem konkursu było rozbudzenie wśród uczniów zainteresowań językiem angielskim, jak i niemieckim; podniesienie poziomu umiejętności językowych, jak również, wzbogacenie wiedzy o kulturze, geografii, literaturze, życiu codziennym w krajach anglo- i niemieckojęzycznych.
Niestety nie udało nam się stanąć na podium, ale wróciliśmy z bagażem nowego doświadczenia, nowymi znajomościami oraz w świetnych humorach. Dziękujemy organizatorom konkursu i – do zobaczenia za rok!!!

Karolina Gilmajster – Szymikowska, Alicja Kuchta

Skip to content