Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II  w Gowidlinie

Lekcja na żywo pt. „Opowieść o Żydach polskich”

23 października 2014 r. odbyła się internetowa i telewizyjna transmisja zajęć edukacyjnych z wystawy stałej Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. Szkoły, w tym Zespół Szkół w Gowidlinie wzięły udział w tych specjalnych lekcjach o wyznaczonych godzinach gromadząc uczniów w salach i włączając komputer.
Opowieść o Żydach polskich. Lekcja na żywo to doskonałe uzupełnienie szkolnego programu nauczania i możliwość zapoznania się z częścią wystawy stałej Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. Lekcję dla szkół podstawowych poprowadzili bracia Andrzej i Kamil Tkacz. Gimnazjalistów na wystawę zabrali aktorka Maria Seweryn i Maciej Orłoś, aktor i prezenter.
Lekcja była dostępna bezpłatnie i bez logowania na stronie internetowej Muzeum POLIN, www.polin.pl, Narodowego Instytutu Audiowizualnego i Programu 1 Polskiego Radia. Podczas zajęć działa również specjalny czat, przez który było można na bieżąco zadawać pytania prowadzącym. Na stronie Narodowego Instytutu Audiowizualnego, www.ninateka.pl, w dniach 20-26 października w ramach tematu tygodnia „Widokówki z Polin. Opowieści polsko-żydowskie” można było zapoznać się z filmami i audycjami poświęconymi polskiej kulturze żydowskiej.
Patronami Opowieści o Żydach polskich. Lekcji na żywo są TVP Historia i Program 1 Polskiego Radia. Dzięki którym transmisję można było też obejrzeć na żywo w telewizji lub wysłuchać jej na antenie radia. Projekt jest objęty honorowym patronatem Minister Edukacji Narodowej.

 Zespół ds. promowania placówki

certyfikat

Skip to content