Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II  w Gowidlinie

Julia Kobiela zdobyła tytuł Mistrzyni Ortografii!!!

Uczniowie naszej szkoły już dziesiąty raz brali udział w eliminacjach  Wojewódzkiego Konkursu Ortograficznego pod nazwą „Jesienne dyktando” o tytuł Mistrza Ortografii. Zmagania rozpoczęli 9 października, wtedy to odbyły się eliminacje szkolne. Najlepszy z klas IV – VI okazał się Borys Jankowski, natomiast w grupie gimnazjalnej zwyciężyła Julia Kobiela, uczennica klasy IIIa.
Oboje uczniów zakwalifikowało się do etapu wojewódzkiego tego konkursu, którego celem jest podnoszenie świadomości i sprawności ortograficznej oraz pielęgnowanie zamiłowania do poprawności wypowiedzi w języku ojczystym. Uczniów do konkursu przygotowała nauczycielka języka polskiego pani Lidia Stahlke.
Finałowe zmagania rozpoczęły się 24 października  w Goręczynie, gdzie przybyli uczniowie z czterech powiatów, aby ubiegać się o miano Mistrza Ortografii. Tym większy jest sukces Julki, gdyż w tegorocznej edycji twórcy konkursu posłużyli się niełatwym  fragmentem prozy Stefana Żeromskiego, tworząc tekst dyktanda  naszpikowany nie tylko trudnościami ortograficznymi, ale także interpunkcyjnymi.
Gratulując Julce wspaniałego zwycięstwa, życzymy jej  jednocześnie dalszych sukcesów.

Zespół ds. promowania placówki

Skip to content