Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II  w Gowidlinie

“Narody, które tracą pamięć, tracą życie” – MIEJSCA PAMIĘCI NARODOWEJ W GOWIDLINIE

Ideą konkursu było zainteresowanie młodzieży miejscami związanymi z historią regionu, miejscami szczególnymi a często zapomnianymi.
Konkurs, adresowany był do gimnazjalistów z województwa pomorskiego, został ogłoszony przy okazji 95. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Z naszej szkoły na konkurs ?Miejsce pamięci narodowej w mojej gminie? wysłano 5 prac.
Na konkurs należało przygotować pracę pisemną z elementami wizualnymi, opowiadającą o miejscu pamięci narodowej, cmentarzu, grobach wojennych lub mogiłach znajdujących się na terenie leżącym najbliżej naszej szkoły.
Rys historyczny uzupełniony był zdjęciami, a dodatkowym atutem były informacje zaczerpnięte ze źródeł, np. od świadków wydarzeń, których miejsce dotyczy oraz ciekawostki związane z tym miejscem.
Wojewoda Pomorski w podziękowaniu podkreślił, że uczniowie rzetelnie i z pasją zaangażowali się w przygotowanie swych prac.
Udział w konkursie dotyczącym miejsc pamięci narodowej, szczególnie usytuowanych najbliżej miejsca zamieszkania i nauki jest nie tylko elementem refleksji, ale także narzędziem kształtowania postaw młodego pokolenia.

Zapraszam do obejrzenia otwartej w bibliotece szkolnej Zespołu Szkół w Gowidlinie, wystawy pt. “Miejsce pamięci narodowej w Gowidlinie” autorstwa naszych uczniów uczęszczających do gimnazjum.
Wystawę można obejrzeć w dniach 12 – 21. 02. 2014 r. w godzinach otwarcia biblioteki szkolnej.

GROBY CMENTARZA EWANGELICKIEGO W GOWIDLINIE
/oprac. Magdalena Cichosz
/

TRAGEDIA LOTNICZA SAMOLOTU HEINKEL 111
NAD JEZIOREM DŁUGIM W KAMIONCE
/oprac. Urszula Labuda
/

GROBY CMENTARZA EWANGELICKIEGO W GOWIDLINIE
/oprac. Natalia Pobłocka
/

KRZYŻ UPAMIĘTNIAJĄCY 90. ROCZNICĘ URODZIN
/oprac. Kamila Sychta
/

KRZYŻ CHOLERYCZNY W GOWIDLINIE
/oprac. Angelika Wenta
/

 

 Aleksandra Stark


Skip to content