Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II  w Gowidlinie

Uroczyste pożegnanie Absolwentów

Zgodnie z kalendarzem roku szkolnego, 23 czerwca 2022 roku o godzinie 13.00 odbyło się uroczyste pożegnanie tegorocznych Absolwentów. Uroczystość ta zgromadziła trzy klasy opuszczające mury naszej szkoły, a także grono nauczycieli, uczniów i rodziców.
Zgodnie z tradycją uczniowie złożyli, na Sztandar Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Gowidlinie, uroczyste ślubowanie, a następnie przekazali sztandar szkoły młodszym rocznikom. Następnie wyróżnieni absolwenci odebrali świadectwa i nagrody, nie zabrakło także listów gratulacyjnych dla rodziców, którzy ze wzruszeniem patrzyli na sukcesy swoich pociech. Potem nadszedł czas na odebranie zasłużonych nagród w konkursach i projektach edukacyjnych, w których brali udział nasi uczniowie. Po tych niezapomnianych przeżyciach przyszedł czas, aby podziękować także nauczycielom i wychowawcom. Usłyszeli oni kilka ciepłych słów i otrzymali bukiety kwiatów za trud włożony w wychowanie. Całość uroczystości zakończyła prezentacja złożona ze zdjęć przypominających wszystkie lata wspólnej nauki w naszej szkole. Wywołała ona wiele uśmiechu, ale i łzy wzruszenia na twarzach naszych odchodzących uczniów.
Spotkanie zakończyło się miłym akcentem, przygotowanym przez klasy siódme. Odchodzący koledzy otrzymali słodkości i upominki przez nich przygotowane. Następnie wszyscy udali się do klas, aby ostatni raz zasiąść w swoich szkolnych ławach i pożegnać się z wychowawcami i kolegami. Uściskom, radości łzom wzruszenia nie było końca.
Drodzy uczniowie dziękujemy Wam za wspólną podróż przez kolejne etapy edukacji w naszej szkole. Idźcie przez życie z uśmiechem i wiarą, że dzięki Waszym umiejętnościom i zaletom możecie osiągnąć wielkie sukcesy i rozwinąć swoje talenty.

Życzymy, aby nowa szkoła była przyjazna i pomogła Wam w realizacji Waszych marzeń.

Powodzenia!

Wasze wychowawczynie
Wioletta Brzeska, Alicja Kuchta, Lidia Stahlke

Skip to content