Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gowidlinie

Uczniowie klas 4 na wycieczce w Grabówku 

Czerwiec, to dobry czas, by wybrać się na dłuższą wycieczkę, szczególnie, gdy sprzyja pogoda. Klasy czwarte wybrały się w dniach 6-8 czerwca 2022 r. do bazy Owczarnia, znajdującej się w Grabówku, niedaleko Lubania. Była to pierwsza trzydniowa wycieczka tych klas, dlatego dzieci z niecierpliwością czekały na wyjazd. 

Na miejscu, do dyspozycji wycieczkowiczów, była baza noclegowa w beczkach po winie, mieszcząca się w dawnej owczarni, park linowy oraz ośrodek jazdy konnej. Dzieci miały starannie zaplanowany czas, by skorzystać z jak największej ilości atrakcji, ale również odpocząć. Wyzwaniem był nie tylko nocleg bez dostępu do elektryczności i wygód, ale również przełamywanie własnych słabości. Okazało się, że wszystkie dzieci potrafiły stawić czoła zadaniom, które uważały wcześniej za niewykonalne. Wszyscy przeszli trudne trasy w parku linowym, wspinali się po drzewach, wykonywali zadania sprawnościowe oraz poddali się działaniom grawitacji w symulatorze, na którym ćwiczy się przyszłych pilotów. Bardzo przyjemnym dla dzieci czasem były zajęcia z końmi. Każdy mógł prowadzić oraz dosiąść i jeździć na koniu. Dzieci dowiedziały się jak troszczyć się o konie, jak należy je karmić i jak z nimi postępować. W czasie całego pobytu uczniowie mogli podchodzić do ogrodzenia padoku i głaskać swoich ulubieńców. Wyjazd bardzo zintegrował dzieci, ponieważ większość zadań, które postawione były przed uczestnikami, należało wykonywać w grupie, współpracując ze sobą. Wspaniałą przygodą dla dzieci były też nocne poszukiwania oraz wspólne zabawy pomiędzy zajęciami.  

Z wycieczki wszyscy wrócili zadowoleni, ponieważ udało się wspólnie przeżyć wspaniałą przygodę, która zapadnie na długo w pamięci dzieci. Dziękujemy Wójtowi Gminy Sierakowice, Panu Tadeuszowi Kobieli, za dofinansowanie wycieczki, bo dzięki temu mogli też wziąć udział w wyjeździe uczniowie z Ukrainy.

Bożena Lejk, Jolanta Wojcik

Skip to content