Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gowidlinie

Kaszubska wycieczka klas 4 i 5

Uczniowie klas 4 i 5, uczęszczający na język kaszubski, byli w dniach 16-17 maja 2022 r. na wycieczce w gospodarstwie agroturystycznym Jałowcowa Dolina w Sylcznie.
Pogoda dopisywała, dlatego wszystkie zajęcia i zabawy mogły odbywać się na świeżym powietrzu. Głównym celem wycieczki było obejrzenie jak wygląda gospodarstwo rolne, jakie hoduje się zwierzęta, co się uprawia, jak wyglądają zabudowania. Dzieci też mogły po raz pierwszy w życiu samodzielnie przygotować ogród pod zasiew, a później samemu posiać nasiona warzyw lub kwiatów. Była to bardzo pożyteczna praca i przyniosła dzieciom mnóstwo satysfakcji. Wieczorem odbyło się wspólne pieczenie kiełbasek oraz drożdżowych ciastek na kiju. Gdy się ściemniło, bardzo emocjonujące były podchody, bo trzeba było korzystać z latarek, by znaleźć drogę i zadania. Następny dzień przyniósł kolejne atrakcje, dzieci budowały samodzielne szałasy w lesie, rozpoznawały gatunki roślin oraz bawiły się na podwórku w różnego rodzaju zabawy. 
To był bardzo udany wyjazd, ponieważ dzieci mogły przebywać ze sobą, wspólnie bawić się, prowadzić długie nocne rozmowy oraz odpocząć od obowiązków szkolnych. Zapraszamy do fotorelacji. 

Bożena Lejk

Skip to content