Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II  w Gowidlinie

Pasowanie na czytelnika

4 listopada 2021r. 47 uczniów klas pierwszych stało się pełnoprawnymi czytelnikami naszej szkolnej biblioteki.
Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz rozwijania umiejętności czytania. Ponadto młodym czytelnikom został zaprezentowany księgozbiór. Uczniowie  wykonywali zadania związane z lekturami m.in. odgadywali bajkowe zagadki, które sprawdziły ich znajomość bohaterów baśni i wierszy oraz wzięli udział w quizie czytelniczym.
Na zakończenie spotkania pierwszoklasiści złożyli uroczyste przyrzeczenie, że zawsze będą szanować książki i zostali przez panią Dyrektor pasowani na czytelników. Otrzymali również pamiątkowe dyplomy, które będą im przypominały o tym uroczystym wydarzeniu oraz interesujące zakładki do książki na dobry początek podróży w krainę literatury, wydarzenie zostało upamiętnione  wspólnym zdjęciem.
W tym dniu uczniowie po raz pierwszy samodzielnie wypożyczali książki. Radość świeżo upieczonych czytelników była tym większa, iż mogli dokonać wyboru pierwszej książki zgodnie ze swoimi zainteresowaniami i upodobaniami.

Sylwia Miszk, Aleksandra Stark, Aneta Woźniak

 

Skip to content