Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II  w Gowidlinie

“Maraton dla Niepodległej – akcja z okazji 103. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę”

W dniach 8-10 listopada 2021r., z okazji 103. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę społeczność Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Gowidlinie zorganizowała Maraton dla Niepodległej.  

W poniedziałek społeczność szkolna wzięła udział w maratonie plastycznym Piłsudski – bohater Niepodległej – wszyscy malowali portret ojca niepodległości Polski. Efekty naszej pracy w całej okazałości mogliśmy podziwiać w środę na sali gimnastycznej. W ten dzień koordynacją działań zajęli się członkowie Szkolnego Klubu Europejskiego z klasy 8a, przy wsparciu biblioteki szkolnej w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.  

Drugiego dnia akcji każda klasa otrzymała możliwość wykonania pamiątkowego zdjęcia W barwach Niepodległej. Przygotowane fotografie zostały przekazane następnego dnia na ręce wychowawców klas w czasie uroczystego apelu. Organizacją tej części akcji zajęli się członkowie SKE z klasy 8b.  

W środę, trzeciego dnia maratonu,spotkaliśmy się na uroczystym apelu.11 listopada to symbol miłości ojczyzny, walki o wolność i symbol zwycięstwa. Hasłem tegorocznych uroczystości były słowa: Kocham Cię Polsko, za Twą przeszłość sławną…. Z uwagą śledziliśmy losy naszej ojczyzny od utraty do odzyskania niepodległość. W organizację uroczystości aktywnie włączyli się uczniowie klas: 5b, 6b, 8b – prowadzenie i recytacja; 7b i 8c – pantomima i taniec oraz szkolny chór Kantylena wraz z solistką Julią Piotrowską z klasy 8c. W przygotowaniu oprawy plastycznej nieocenioną pomocą wykazały się uczennice klas 8. 

Joanna Neubauer

Skip to content