Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gowidlinie

Dzień Papieski

Nie lękajcie się otworzyć drzwi Chrystusowi. Ta najbardziej chyba znana na świecie wypowiedź Jana Pawła II pochodzi z jego homilii wygłoszonej 22 października 1978 roku podczas mszy świętej na placu św. Piotra w Rzymie, inaugurującej jego pontyfikat, homilii programowej dla kolejnych 27 lat działalności polskiego papieża. Także nasza społeczność szkolna podążając za tym hasłem włączyła się w obchody XXI Dnia Papieskiego. 20 października o godzinie 9.00 udaliśmy się do kościoła, aby wziąć udział we mszy świętej sprawowanej w intencji naszej szkolnej społeczności. 

Po mszy przeszliśmy do szkoły, by obejrzeć  przedstawienie słowno – muzyczne oparte na twórczości Karola Wojtyły. Niezapomniane wrażenie wywarły na nas recytacje poezji oraz pieśni przygotowane przez chór szkolny. Całości dopełnił piękny taniec baletowy prezentujący walkę dobra ze złem i zwycięstwo miłości. Przygotowana scenografia wspaniale oddawała nastrój tej podniosłej chwili. Nasze przywiązanie do patrona wyraziliśmy także składając kwity przy pomniku Jana Pawła II znajdującym się w naszej szkole. 

Dzięki tej uroczystości  mogliśmy na nowo spojrzeć na życie Karola Wojtyły. Przypomnieć sobie jak wiele papież ma nam młodym do przekazania. Dobitniej zrozumieć słowa, które do nas kierował: Bądźcie na tym świecie nosicielami wiary i nadziei chrześcijańskiej, żyjąc miłością na co dzień. Bądźcie wiernymi świadkami Chrystusa zmartwychwstałego, nie cofajcie się nigdy przed przeszkodami, które piętrzą się na ścieżkach Waszego życia. Liczę na Was. Na Wasz młodzieńczy zapał i oddanie Chrystusowi.

Samorząd Uczniowski 

 

 

 

Skip to content