Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II  w Gowidlinie

Puchar Drużyny Energii trafia do naszej szkoły

Po świetnym wyniku w eliminacjach ogólnopolskich nasza szkoła zakwalifikowała się do etapu sportowego turnieju „Drużyna Energii”. Czekało nas bardzo trudne zadanie – o awans do ścisłego finału w Gdańsku rywalizowało 238 szkół z całej Polski – zarówno z mniejszych miejscowości jak i z dużych miast. Aby znaleźć się w piątce najlepszych w kraju trzeba było mocno się napracować, a o awans walczyli wszyscy uczniowie klas 5-8. Przez kilka tygodni nasi podopieczni wykonywali zestawy ćwiczeń zadane każdej szkole przez ambasadorów drużyny energii – znanych sportowców, którzy prezentowali ćwiczenia, a udokumentowany wysiłek wysyłany był w formie krótkich filmów do jury konkursu. Z niecierpliwością czekaliśmy na ogłoszenie finałowej piątki szczęśliwców zdając sobie jednocześnie sprawę ze skali trudności celu, który sobie postawiliśmy. 

Gdy nadszedł dzień ogłoszenia wyników, byliśmy mega dumni i przeszczęśliwi z tego, że nam się udało. Choć na ten sukces pracowała cała szkoła, to regulamin konkursu wymagał, aby wytypować 20 osób, którzy będą nas reprezentować w Wielkim Finale w Gdańsku.  

Impreza finałowa trwała dwa dni: w środę po południu pojechaliśmy do Gdańska do punktu widokowego Olivia Tower, obejrzeliśmy ogród botaniczny, po czym udaliśmy się na nocleg do hostelu (i spacer po ulicy Długiej). Następnego ranka po śniadaniu udaliśmy się do hali widowiskowo – sportowej na obiektach AWFiS w Gdańsku, gdzie odbywała się finałowa rywalizacja. Po prezentacji szkół biorących udział w finale zaczęła się ostra i wyczerpująca rywalizacja na czterech stacjach tematycznych, gdzie wszystkich uczestników dopingowali ambasadorzy drużyny energii. Po dwóch i pół godzinach zmagań czekaliśmy na wyniki- zmęczeni, ale zadowoleni że zrobiliśmy wszystko co mogliśmy aby zająć jak najwyższe miejsce.  

Moment prezentacji wyników zorganizowany był na bardzo wysokim poziomie: scena, na której uczestnikom gratulują przedstawiciele świata sportu – ambasadorzy Drużyny Energii, lasery, strzelające ognie, profesjonalnie prowadzący imprezę DJ Ucho – czuliśmy się tak, jakbyśmy byli uczestnikami świata sportu z najwyższej półki. Wszyscy bardzo przeżywaliśmy moment ogłaszania wyników, ciesząc się z coraz wyższej lokaty. Gdy zameldowaliśmy się na najwyższym podium, byliśmy naprawdę przeszczęśliwi i oszołomieni tym, co się wokół działo. Nikt z nas z pewnością nigdy tego nie zapomni… 

Więcej o finale i rywalizacji w niej (plus trochę zdjęć) na https://media.energa.pl/pr/674959/puchar-druzyny-energii-dla-szkoly-podstawowej-z-gowidlina 

Grupie Energa składamy podziękowania i gratulujemy wysokiego poziomu organizacji imprezy, a szkołom rywalizującym z nami w Wielkim Finale dziękujemy za walkę i składamy wyrazy uznania za awans do finałowej piątki. 

Paweł Staszek, Łukasz Jakubek 

Skip to content