Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II  w Gowidlinie

26 maja – Dzień Mamy  

Tradycja świętowania Dnia Matki powstała w 1908 roku w Stanach Zjednoczonych, kiedy to Amerykanka Anna Jarvis po raz pierwszy zorganizowała obchody na cześć wszystkich matek i ich poświęcenia dla rodziny. W 1914 roku w USA Dzień Matki ogłoszono świętem państwowym, które do tej pory obchodzone jest w tym kraju w drugą niedzielę maja.

Dzień Matki w Polsce obchodzimy 26 maja, jednak przed wojną to święto było ruchome. Dopiero od 1923 roku data ta jest stała.  

Mamy, mamusie, mateczki, gdyby nie one nie byłoby nas. Ich bezwarunkowa miłość, wsparcie, dobre słowo i to, że zawsze są blisko powodują, że jesteśmy szczęśliwi.  

W tym roku, w naszej szkole nie odbyło się spotkanie z mamami i nie świętowaliśmy hucznie, ale to nie powstrzymało nas przed tym, aby przygotować krótkie występy artystyczne, które można zobaczyć poniżej. W filmiku biorą udział klasy 2a i 2b, oraz grupa 3 i 4 latków. Przygotowaliśmy również własnoręczne prezenty dla mam, które na pewno – tak jak filmik – będą powodem do wzruszeń, radości i uśmiechu! Wszystkim mamom życzymy zdrowia, spełnienia w roli mam i wszystkiego co najpiękniejsze! Kochamy Was!  

Paulina Grzenkowicz

 

 

 

Skip to content