Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gowidlinie

Ślubowanie pierwszoklasistów

Uczniowie klas pierwszych przygotowywali się do tej uroczystości od początku roku szkolnego. Dzielnie uczyli się tekstów wierszy, piosenek i tańca. Wytrwale ćwiczyli podczas prób.
14 października 2020 roku w Dzień Edukacji Narodowej od rana w naszej szkole panowała podniosła atmosfera. Uczniowie klas pierwszych ubrani w strój galowy z biretem na głowie o godz. 8:00 wkroczyli pod opieką jednego z rodziców do udekorowanej sali gimnastycznej, gdzie czekali na nich wychowawcy z Dyrekcją szkoły oraz przewodnicząca Rady Rodziców.
Uczniów przywitał przedstawiciel Samorządu Uczniowskiego i Dyrektor szkoły. Następnie pierwszoklasiści zaprezentowali przygotowany program artystyczny. Wykazali się wiedzą dotyczącą naszej Ojczyzny, znajomością zasad, które ułatwiają prawidłowe funkcjonowanie w grupie rówieśniczej czy bezpiecznemu poruszaniu się po drodze. Zaprezentowali się w tańcu. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że mogą już zostać przyjęci do braci uczniowskiej. 
W niezwykle podniosłej atmosferze przed pocztem sztandarowym 37 pierwszaków ślubowało być dobrym Polakiem, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po zakończeniu ślubowania pani Dyrektor dokonała symbolicznego pasowania na ucznia, zaś pani Wicedyrektor wręczyła każdemu dziecku okolicznościowy dyplom. 
Rodzice również pamiętali o swoich pociechach, przybywając na uroczystość oraz zakupując dzieciom upominki w postaci książeczki i breloczka, zaś nauczycielom i Dyrekcji życzyli owocnej pracy oraz podarowali bukiety kwiatów.
Ten dzień na długo pozostanie pierwszakom w pamięci.  

                                                                                                                                                 Wychowawcy:
Wioletta Maszke – 1a
Lucyna Labuda – 1b 

Skip to content