Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II  w Gowidlinie

Zapraszamy do uczczenia pamięci naszego Patrona Jana Pawła II z okazji 100. rocznicy Urodzin

„Musimy pokonać nasz lęk przed przyszłością.
Ale nie możemy go do końca pokonać inaczej, jak tylko razem”
/Jan Paweł II/

Drodzy Rodzice, Kochani Uczniowie!

Wielkimi krokami zbliża się dzień 18 maja, w którym będziemy obchodzić 100. rocznicę Urodzin Wielkiego Papieża, Wielkiego Polaka, Wielkiego i Wspaniałego Człowieka oraz 20. rocznicę nadania naszej szkole imienia Jana Pawła II. Taki Patron to duże wyzwanie i wielka odpowiedzialność. 

Przygotowywaliśmy się do tego jubileuszu i miało to być wspólne świętowanie Urodzin Papieża. Z tej racji w naszej szkole miało się odbyć wiele konkursów, było dużo inicjatyw oraz wiele pomysłów. Niestety, epidemia koronawirusa zniweczyła nasze plany i sprawiła, że uroczystości i wydarzenia zaplanowane na tę okoliczność uniemożliwiły realizację tychże pomysłów.

Mimo trudnego czasu pandemii pamiętajmy o tej wyjątkowej rocznicy z okazji, której warto przypomnieć sobie postać i nauczanie tego Wielkiego Polaka. Z tej okazji powstał portal https://jp2online.pl/intro.html za pośrednictwem, którego – szczególnie w okresie kształcenia na odległość – warto zapoznać się z dokumentami, tekstami i nagraniami audio i video, fotograficznymi i opracowaniami poświęconymi Papieżowi – Polakowi.

Zachęcam wszystkich do zgłębiania wiedzy o św. Janie Pawle II – to człowiek nie tylko wielkiej wiary, ale również nieprzeciętnego intelektu, niespotykanie oczytany, żądny wiedzy, którą chętnie dzielił się z innymi.

Święty Jan Paweł II mówił, jak dzieci i młodzież są mu bliscy. Widział w nich przyszłość, szukał ich i z wzajemnością ukochał. Wiedział jak ważna jest troska o ich rozwój, stawianie wymagań, szacunek dla zdrowia i życia oraz tworzenie wspólnoty.

Podejmując to wyzwanie i pragnąc wyrazić wdzięczność Ojcu Świętemu Janowi Pawłowi II za to, czego dokonał zapraszamy Was do udziału w Mszy św. Niech nasze wspólne uczestnictwo będzie świadectwem żywej pamięci o naszym Patronie  i wyrazem hołdu, który składa mu społeczność Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Gowidlinie.

Jeszcze jedno:

Nie wiem, czy wiecie, ale 7 maja 2020r. rozpoczął się proces beatyfikacyjny Emilii i Karola Wojtyłów – rodziców św. Jana Pawła II.

Aleksandra Stark

Skip to content