Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gowidlinie

Regionalny Konkurs Bëlnégò Czëtaniô

We wtorek 22 listopada 2017 roku uczniowie naszej szkoły brali udział w gminnym etapie Regionalnego Konkurs Bëlnégò Czëtaniô, który odbył się w Szkole Podstawowej w Mojuszu, koordynowanego przez Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie. Na konkurs przybyli przedstawiciele wszystkich szkół z terenu Gminy Sierakowice, razem było to aż 58 uczestników w pięciu kategoriach wiekowych (uczniowie klas I-III, klas IV-VII, gimnazjaliści, uczniowie szkół ponadgimnazjalnych oraz dorośli). Najliczniejszą grupę stanowili uczniowie klas IV-VII, było to aż 29 czytających, nieco mniejszą liczebnie grupą byli najmłodsi uczestnicy (14 osób) oraz porównywalną z nimi – gimnazjaliści (11). W zespole uczniów szkół ponadgimnazjalnych stawiły się 3 uczestniczki i tylko jedna osoba w najstarszej kategorii.
Uczestników z naszej szkoły przygotowywały panie: Bożena Lejk i Janina Wenta.
Utwory czytających  oceniało jury w składzie: Wanda Lew-Kiedrowska, Irena Kulwikowska, Paulina Węsierska.

W wyniku klasyfikacji końcowej laureatami poszczególnych kategorii zostali:
Klasy I-III
I miejsce – Jakub Dawidowski
II miejsce – Marcel Konkel
III miejsce – Marcelina Wiśniewska

Klasy IV-VII
III miejsce – Patrycja Dawidowska

Laureatom gratulujemy i życzymy  sukcesu w następnym etapie.

Nauczyciele języka kaszubskiego

Skip to content