Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II  w Gowidlinie

W Szkole Podstawowej w Gowidlinie obchodzono Dzień Papieski

„Idźmy naprzód z nadzieją!”  – pod takim hasłem świętowaliśmy w całej Polsce XVII Dzień Papieski, którego centralne obchody odbyły się w tym roku 8 października. Obchodom tego Dnia towarzyszyły liczne wydarzenia duchowe oraz kulturalne organizowane w całym kraju, a także w środowiskach polonijnych poza jego granicami. Społeczność naszej szkoły szczególnie jest zobowiązana do propagowania nauczania naszego patrona i wcielania w życie głoszonej przez Niego nauki. Już samo sformułowanie hasła jest znamienne. Ma stanowić zaproszenie i znak tego, że poprzez Dzień Papieski docieramy do głębi nauczania Papieża Polaka, który, wypowiadając te słowa, chce nas czynić świadkami nadziei. Świadectwem naszej czynnej obecności i trwania  przy papieżu Polaku była  pielgrzymka uczniów klas gimnazjalnych na Jasną Górę i udział w siedemnastym spotkaniu Rodziny Szkół Jana Pawła II.
16 października, czyli w rocznicę wyboru papieża na Stolicę Piotrową w naszej szkole odbyła się uroczysta msza święta upamiętniająca ten doniosły fakt. Społeczność szkolna modliła się także przed ścianą papieską oraz wzięła udział w apelu poświęconym życiu i twórczości Karola Wojtyły.
Apel rozpoczął się tańcem baletowym w wykonaniu uczennic z klasy IV b oraz recytacją wiersza Czesława Miłosza pt. “Nadzieja”. Uczniowie wysłuchali pięknych interpretacji wierszy prezentowanych przez uczniów klasy III gimnazjum. Nie zabrakło także pieśni przygotowanych przez solistów Jana Choszcza i Macieja Mielewczyka. Podniosły nastrój zapewniła także przygotowana przez uczniów dekoracja sali. Wielka biała świeca ustawiona na podeście, a wokół niej maleńkie światełka symbolizujące nadzieję, bo “Nadzieja zawiera w sobie światło mocniejsze od ciemności, jakie panują w naszych sercach” zwykł mawiać Jan Paweł II.
Nasz patron wierzył w człowieka, często powtarzał, że jego komponentem duchowym oprócz wiary i miłości musi być także nadzieja. Jest ona potrzebna zwłaszcza nam, młodym ludziom, by śmiało iść naprzód i realizować cele, które stawia na naszej drodze Bóg.

Członkowie Samorządu Uczniowskiego

Skip to content