Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II  w Gowidlinie

PASOWANIE NA CZYTELNIKA – BO CZYTANIE, TO ZABAWA!

Dnia 23 października 2017r. uczniowie klas pierwszych świętowali w bibliotece szkolnej. W tym dniu odbyło się pasowanie na czytelnika, czyli oficjalne przyjęcie uczniów do grona czytelników biblioteki.
Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz rozwijania umiejętności czytania. Ponadto młodym czytelnikom został zaprezentowany księgozbiór, który bibliotekarze zakupili w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Uczniowie  wykonywali zadania związane z lekturami nowego księgozbioru m.in. odgadywali bajkowe zagadki, które sprawdziły ich znajomość bohaterów baśni i wierszy.
Na zakończenie spotkania pierwszoklasiści złożyli uroczyste przyrzeczenie, że zawsze będą szanować książki i zostali przez panią Dyrektor pasowani na czytelników. Otrzymali również pamiątkowe dyplomy, które będą im przypominały o tym uroczystym wydarzeniu oraz interesujące zakładki do książki na dobry początek podróży w krainę literatury.
W tym dniu uczniowie po raz pierwszy samodzielnie wypożyczali książki.  Radość świeżo upieczonych czytelników była tym większa, iż mogli dokonać wyboru pierwszej lektury zgodnie ze swoimi zainteresowaniami i upodobaniami.

Kinga Dyszer, Sylwia Miszk

Skip to content