Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II  w Gowidlinie

Konkurs powiatowy ,,Żyj zdrowo – daruj życie’’

Uczniowie klas gimnazjalnych naszej szkoły: Weronika Kotłowska, Izabela Majkowska, Filip Dawidowski i Tomasz Tesmer zajęli I miejsce w konkursie powiatowym ,,Żyj zdrowo – daruj życie’’ przygotowanym przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Sierakowicach. Głównym  celem  konkursu była  wymiana doświadczeń między uczestnikami oraz wykazanie kreatywności podczas zaplanowanych konkurencji, ponadto  poszerzenie wiedzy i umiejętności na temat ochrony zdrowia,  zasad zdrowego żywienia, rozbudzenie zainteresowania zdrowym odżywianiem oraz kształtowanie kreatywności estetycznego przygotowywania posiłku.
Konkurs składał się z części teoretycznej i praktycznej. W pierwszej uczestnicy musieli wykazać się wiedzą z zakresu żywienia i gospodarstwa ekologicznego. W części praktycznej podzielonej na żywieniową i rolniczą, pracowali w dwuosobowych zespołach. Zadania zostały podzielone na dwa bloki rolniczy i żywieniowy. Rolniczy obejmował zadania, które polegały m.in. na rozpoznawaniu ziarniaków roślin zbożowych, oznaczeniu traw i chwastów oraz prawidłowym nazwaniu części mięsa wieprzowego. Natomiast w bloku żywieniowym młodzież przygotowywała potrawy wg podanych przepisów.
Tematyka konkursu została wzbogacona o część językową – zadania w języku niemieckim i angielskim dostarczyły uczestnikom sporo dobrej zabawy.

Adela Wenta

https://gloskaszub.pl/14318/sp-gowidlino-oraz-zszio-kartuzy-zwyciezcami-konkursu-powiatowego-zyj-zdrowo-daruj-zycie/

Skip to content