Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II  w Gowidlinie

Dzień Dziecka

Słodki, sportowy, artystyczny, a przede wszystkim wesoły „Dzień Dziecka”

Tak można powiedzieć o dniu 1 czerwca w naszej szkole – to zwykły dzień pracy, jednak inny od pozostałych. Dzień, który przyniósł dzieciom uśmiech na twarzy i ochotę na wspólną zabawę. W godzinach porannych dzieci z klas „O” – III Szkoły Podstawowej udawały się w grupach na salę gimnastyczną gdzie czekał na nich ogromny dmuchany zamek. Niespodzianka wywołała uśmiech na twarzy każdego dziecka a podskokom nie było końca! W przerwach na zabawie dzieci udawały do stołówki szkolnej by zjeść kiełbaskę z grilla oraz gofry. Przed południem rozpoczęły się rozgrywki sportowe na boisku szkolnym. Uczestniczyły w nich poszczególne klasy. Wszystko odbywało się ze zgodnie ustalonym grafikiem, tak aby każda klasa wzięła czynny udział w konkurencjach. Przygotowane zabawy: wyścig fantów, chwytający kalosz, wyścig narciarzy, tor przeszkód. Uczniowie pełni uśmiechu na twarzy bardzo czynnie uczestniczyli w rozgrywkach sportowych, wspierali się nawzajem, współdziałali w grupie. Konkurencje sportowe przeprowadzili panowie: Łukasz Jakubek oraz Paweł Staszek wspomagani przez operatorów muzycznych z klasy III gimnazjum.

Klasa IV a przygotowała dla najmłodszych kolegów z klas „O”- III widowisko „Pani Zamieć”. W inscenizację znanej baśni zaangażowali się wszyscy uczniowie. Każdy samodzielnie przygotował dla siebie strój oraz potrzebne rekwizyty. Uczniowie wspólnie przygotowali scenografię, w której umieścili chatkę wdowy, podwórko ze studnią, domek Pani Zamieci oraz piec chlebowy i drzewa. Młodzi aktorzy wspaniale zaprezentowali swoje role, za co zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Nad przygotowaniem widowiska czuwała wychowawczyni kl. IV a p. Bożena Lejk.

Zwieńczeniem wspólnej zabawy był apel podsumowujący na którym wręczone zostały dyplomy oraz nagrody za udział w szkolnym „Dniu Dziecka”. Wręczone zostały również nagrody za udział w innych konkursach, które odbywały się w toku roku szkolnego.

Pani Dyrektor Aleksandra Stark złożyła życzenia dzieciom  oraz oznajmiła że w tym wyjątkowym dniu nie może zabraknąć zabawy i uśmiechu na ich twarzach. Pani Dyrektor szczególnie podziękowała za zaangażowanie i włączenie się w organizację tego święta p. prezes Jolancie Dyszer i członkiniom Koła Gospodyń Wiejskich „Jezioranki”. Podziękowania skierowała również w stronę nauczycieli i pracowników obsługi szkoły, za udział i pomoc w realizacji tego szczególnego dnia.

Poniżej prezentujemy wyniki sportowych konkurencji przygotowanych z okazji „Dnia Dziecka”:

CHWYTAJĄCY KALOSZ:
I miejsce Michał Sildatk, Michał Cybula
II miejsce Martyna Naczk, Kinga Wolska
III miejsce Roksana Syldatk, Anna Miotk – Płotka

WYŚCIG NARCIARZY:
I miejsce Michał Sildatk, Michał Cybula, Michał Mondziński
II miejsce Martyna Naczk, Weronika Choszcz, Kinga Wolska
III miejsce Paweł Cybula, Szymon Smentoch, Miłosz Lipinski

WYŚCIG FANTÓW:
I miejsce Drużyna „Wygrani”
II miejsce Drużyna „Alfa”
III miejsce Drużyna „Stachu”

TOR PRZESZKÓD:
I miejsce Drużyna „Dzikie węże”
II miejsce Drużyna  „Nikodem Team”
III miejsce Drużyna „Govi Team”

Na koniec dnia uczniowie stwierdzili, że Dzień Dziecka powinien być co najmniej raz w miesiącu, a nie raz w roku! Zachęcamy wszystkich do obejrzenia fotogalerii z tego cudownego dnia:)

Drogie Dzieci!
Wszystkiego Dobrego:)

                                                                                                                         Natalia Mejna

Skip to content