Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gowidlinie

Święto Kropki w szkole

kropka

IX Międzynarodowy Dzień Kropki
15 września (czwartek)

Amerykański pisarz i ilustrator książek dla dzieci Peter H. Reynolds w 2003 roku wydał książeczkę pod tytułem “The Dot”. Jej bohaterką jest mała Vashti, która dzięki malutkiej kropce uwierzyła w swoje możliwości. Książka została przetłumaczona na ponad dwadzieścia języków oraz wydana alfabetem Braille’a. Opowiastka zawarta w “The Dot” stała się inspiracją dla wielu nauczycieli i tak w 2008 roku powstał “Międzynarodowy Dzień Kropki”. Święto, obecnie, jest obchodzone już w 108 krajach. Ta inicjatywa ma na celu pobudzać kreatywność, pomysłowość uczniów, zachęcać ich do tworzenia.

1

Przygotowania do Dnia Kropki!

14.09.2016r.
Każda klasa ozdabia drzwi swojej sali w kropkowe ozdoby (pełna dowolność) – odpowiedzialni wychowawcy klas.

15.09.2016r.

  • Wszyscy (uczniowie, nauczyciele) ubierają się w tym dniu w kropki! Piegi mile widziane.
  • Uczniowie oddziału przedszkolnego i klas I – III szkoły podstawowej oglądają film “The Dot”, inspirujący do rozmowy o zainteresowaniach i talentach  – odpowiedzialni wychowawcy klas.

    FILM “THE DOT”

  • Każda klasa przynosi w tym dniu, rozłożone na tacach okrągłe warzywa, owoce, ciasteczka, słodycze … – odpowiedzialni wychowawcy klas szkoły podstawowej i gimnazjum.
  • Uczniowie klas IV – VI szkoły podstawowej oraz I – III gimnazjum uczestniczą w zajęciach rekreacyjnych – w ramach wychowania fizycznego (hula – hop, rzucanie piłeczki do celu, tenis stołowy, tenis ziemny) – odpowiedzialni nauczyciele wychowania fizycznego.

Zespół ds. promowania placówki

Skip to content