Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gowidlinie

Świetlicowy Turniej Warcabowy

Warcaby to najpopularniejsza gra strategiczna. Wymaga od graczy umiejętności przewidywania oraz wyobraźni. To doskonały trening myślenia. Z tą myślą przewodnią odbywał się w naszej szkole Świetlicowy Turniej Warcabowy. Uczniowie grali w trzech kategoriach wiekowych: klas I-III oraz IV-VI szkoły podstawowej, a także klas I-III. Celem Turnieju  była integracja uczniów, a także kształtowanie postawy sportowej rywalizacji oraz kulturalnego  zachowania wobec przeciwnika, rozwijanie umiejętności logicznego myślenia, radzenia sobie w sytuacjach problemowych i dostosowania się do reguł gry, kształtowanie umiejętności przeżywania sukcesów i porażek.
Turniej ten cieszył się dużą popularnością. Rozgrywki odbywały się w ciągu całego II semestru bieżącego roku szkolnego.  Rywalizowało ze sobą aż 80 zawodników!
Podczas turnieju panowała serdeczna atmosfera. Zawodnicy kibicowali sobie wzajemnie. Wyłoniono zwycięzców i przyznano nagrody:
w kategorii klas I-III szkoły podstawowej:
I miejsce – Julia Mielewczyk (z kl. IIB)
II miejsce – Miłosz Lipinski (z kl. IIIB)
III miejsce – Hubert Pioch (z kl. IB)
IV miejsce – Julianna Cyman (z kl. IIIA) oraz  Michał Tandek (z kl. IIB)

w kategorii klas IV-VI
I miejsce – Bartosz Cyman (z kl. VI)
II miejsce – Patryk Bulczak (z kl. VI)
III miejsce – Hubert Tandek (z kl. V)

w kategorii klas I-III gimnazjum
I miejsce – Patryk Górniak (z kl. Ia)
II miejsce – Patrycja Rosińska (z kl. Ib)
III miejsce – Dagmara Lipinska (z kl. IIIa)

Wszystkim uczniom dziękuję za udział w turnieju,  zwycięzcom serdecznie gratuluję i zapraszam do współpracy w przyszłym roku szkolnym!

Anna Miotk -Płotka

Skip to content