Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II  w Gowidlinie

Wycieczka szkolna do Berlina oraz Szczecina

W dniach 05-07.05.2015r. odbyła się wycieczka szkolna do Berlina oraz Szczecina. Nad wszystkimi uczniami będącymi na wyjeździe czuwały: Pani Maria Kostuch, Pani Lidia Stahlke, Pani Bernadeta Piotrowska oraz Pani Alicja Kuchta.
Spod szkoły wyjechaliśmy o piątej nad ranem. Pierwszego dnia wybraliśmy się do „Tropical Island” –  krainy pełnej egzotyki. Tam spędziliśmy niezapomniane chwile zwiedzając las deszczowy, Południowy Pacyfik z piaszczystą plażą i leżakami, jak również lagunę Bali. Wszyscy czerpali radość z pływania, opalania i odpoczynku. „Tropikalna wyspa” naprawdę zachwyciła każdego. Po wodnym szaleństwie wróciliśmy na nocleg do Polski, gdzie zjedliśmy obiadokolację.
Następnego dnia, po śniadaniu, wyruszyliśmy w drogę do Berlina. W mieście zwiedziliśmy Reichstag  –  siedzibę parlamentu i Bramę Brandenburską, przy której obowiązkowo każdy zrobił sobie zdjęcie. Natomiast będąc w autobusie i jeżdżąc po stolicy Niemiec, zobaczyliśmy: Tiergarten, kolumnę Siegessäule, Filharmonię, Kościół Pamięci, Kudamm, Unter den Linden – aleję pod lipami, a także Uniwersytet Humboldtów. Ostatnim naszym punktem tego dnia był Alexanderplatz, gdzie mieliśmy czas wolny. Niektórzy spędzili go w „Primarku”, nabywając ubrania, a jeszcze inni przeznaczyli go na możliwość zakupienia pamiątek dla bliskich – najczęściej w postaci słodyczy. Po mile spędzonym i pełnym wrażeń czasie udaliśmy się na nocleg.
Trzeciego dnia, po porannym posiłku, wybraliśmy się do Szczecina. Tam zobaczyliśmy: Zamek Książąt Pomorskich, Ratusz Staromiejski, Bramę Portową i Bramę Królewską. Oczywiście nie obyło się bez zwiedzenia Wałów Chrobrego, gdzie zrobiliśmy sobie mnóstwo zdjęć. Po obiedzie udaliśmy się w drogę powrotną.
Całą wycieczkę uświetniała nam Pani przewodnik z biura podróży, zajmującego się organizacją naszego wyjazdu. Zarówno w Berlinie, jak i w Szczecinie mieliśmy osobnych mentorów, którzy nas oprowadzali, opowiadając o zabytkach, a także różnych ciekawych historiach.
Wielkie podziękowania należą się również wcześniej wspomnianym już nauczycielom, którzy pilnie nad nami czuwali oraz sprawiali, że nikt podczas wyjazdu nie czuł się smutny.
Moim zdaniem wycieczka była bardzo udana. Ta podróż umożliwiła nam poznanie nowej kultury, historii i tradycji, obcowania z innym językiem, a także spotkania z obcymi ludźmi. Oby było takich wypraw więcej!

 Katarzyna Cirocka
uczennica kl. III b gimnazjum

Skip to content