„Piszemȅ pò kaszȅbskù”

Pisanie w języku kaszubskim nie należy do łatwych umiejętności, tym bardziej cieszy fakt, że uczniowie naszej szkoły okazują się w tej sztuce kolejny raz mistrzami.
21 listopada 2014r. odbył się  konkurs twórczości w tym języku „Piszemȅ pò kaszȅbskù”, którego organizatorem jest Zrzeszenie Kaszubsko – Pomorskie oddział Sierakowice.
Zadaniem uczestników  było  napisanie wypracowania w języku swych przodków, na jeden z podanych tematów.
Wczoraj, tj. 4 grudnia 2014 r., prezes ZK-P o. Sierakowice p. Mirosław Lejk oraz członek ZK-P p. Zbigniew Wenta wręczyli nagrody  uczennicom, które reprezentowały nasze  gimnazjum.
Oto wyniki konkursu:

Edyta Wenta I miejsce – Gowidlino
Klaudia Głodowska II miejsce – Sierakowice
Martyna Lejk III miejsce – Kamienica Królewska
wyróżnienia:
Julia Formela – Gowidlino
Dominik Miotk – Sierakowice

Nad konkursem czuwała nauczycielka języka kaszubskiego pani Bożena Lejk. Gratulujemy Edycie i Julii, które jak zawsze okazały się niezawodne, życzymy kolejnych sukcesów.

Zespół ds. promowania placówki