Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gowidlinie

Julia Formela – laureatką konkursu literackiego

27 listopada bieżącego roku odbyła się gala zakończenia XXII Konkursu Literackiego dla dzieci i młodzieży  z całego  Pomorza.
Organizatorami konkursu, od wielu  lat, są wójt gminy Przodkowo, Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie oddział w Przodkowie oraz  Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Przodkowie.
Głównym celem konkursu jest: inspirowanie zainteresowań literackich uczniów, podkreślanie talentu dziecka, zachęcenie dzieci i młodzieży do podejmowania prób literackich w języku polskim oraz języku kaszubskim.
W tym roku, na  konkurs nadesłano 550 wierszy napisanych przez 181 autorów. Z naszej szkoły swoje wiersze wysłało 21 uczniów.
Jury konkursowe postanowiło przyznać I miejsce Julii Formeli  – w kategorii klas gimnazjalnych.  Należy dodać, że to już kolejny sukces literacki naszej uczennicy. Mamy nadzieję, że jesteśmy świadkami narodzin wielkiego talentu poetyckiego, który Julia będzie rozwijała i pielęgnowała  przez kolejne lata. Serdecznie gratulujemy Julii oraz pani Bożenie Lejk za przygotowanie uczennicy do tego konkursu!

Zespół ds. promowania placówki

118008

Skip to content