Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II  w Gowidlinie

Europejski Dzień Języków

Od 14 lat, czyli od 2000 roku, dzień 26 września jest Europejskim Dniem Języków. Od kilku już lat dzień ten jest obchodzony w wielu szkołach w Polsce i całej Europie. Inicjatorzy podkreślają, iż kształcenie językowe i komunikowanie się w różnych językach pomaga nam upowszechniać koncepcję różnorodności kulturowej i wzajemnego zrozumienia na naszym kontynencie. Organizując obchody tego dnia w naszej szkole chcieliśmy podkreślić znaczenie znajomości języków obcych we współczesnym świecie.
Dzień ten cieszy się dużym zainteresowaniem wśród uczniów naszej szkoły. Na początku września każda klasa wylosowała flagę kraju europejskiego, który miała przedstawić. Uczniów pomysły i zaangażowanie budzą podziw. Młodzież dołożyła wszelkich starań, aby dzień ten był ciekawy i oryginalny. Uczniowie przygotowali prezentacje multimedialne z podkładem muzycznym, foldery, słowniki, plakaty, gazetki, flagi, jak również, ku naszemu zaskoczeniu, pojawiły się takie elementy jak malowanie twarzy czy sałatka grecka. Uczniowie okazali się bardzo kreatywni i wszechstronnie uzdolnieni.
Komisja, w składzie p.Karolina Gilmajster-Szymikowska-nauczycielka j. angielskiego, p.Alicja Kuchta-nauczycielka j. niemieckiego oraz  p.Aleksandra Stark-wicedyrektor, w czwartek oceniły prace uczniów. Po burzliwej dyskusji komisja ogłosiła następujący werdykt:

Za udział, dyplom i nagrodę pocieszenia otrzymują klasy Ib i IIb.
Miejsce III ex aequo – klasy IIIb i IIIa
Miejsce II – klasa IIa
Miejsce I – klasa Ia

Za I miejsce komisja przyznała jeden dzień bez pytania i bez kartkówek i dla wszystkich klas oceny bardzo dobre za aktywność z języków niemieckiego i angielskiego.

Karolina Gilmajster – Szymikowska

Skip to content