Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gowidlinie

PISANIE PO KASZUBSKU ? kolejny sukces naszych uczniów!

28 października 2013 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w eliminacjach gminnych konkursu Pisanie po kaszubsku. Szkołę Podstawową reprezentowali: Weronika Kolke, Anna Mikielewicz i Patryk Wiśniewski, natomiast Gimnazjum: Aleksandra Cyman, Kamila Lublewska oraz Adriana Olejnik. Konkurs nie należy do łatwych, ponieważ należy się w nim wykazać  bezbłędnym pisaniem w języku kaszubskim oraz ciekawym pomysłem na wypracowanie. Jury konkursu postanowiło wyróżnić naszych uczniów. Patryk Wiśniewski, w kategorii klas IV-VI zajął III miejsce a Adriana Olejnik, w kategorii klas gimnazjalnych otrzymała wyróżnienie. Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

Zespół ds promowania placówki

Skip to content