II Pomorska Gala Konkursu MEN “Mam 6 lat”

?Mam 6 lat? – taką nazwę nosi konkurs Ministerstwa Edukacji Narodowej, którego celem jest wypromowanie najciekawszych doświadczeń sześcioletnich pierwszoklasistów. Wojewódzka gala  podsumowująca regionalny etap konkursu odbyła się 7 marca 2013 r. w Kościerzynie.

Konkurs skierowany jest do rad rodziców w szkołach i przedszkolach oraz dzieci, które poszły do szkoły jako sześciolatki. Poprzez prace literackie, multimedialne i plastyczne dzieci mogły pochwalić się umiejętnościami nabytymi w szkole. Wszystko ma na celu popularyzację obniżenia wieku szkolnego i korzyści płynących z wcześniejszego rozpoczęcia nauki. Jak przyznała obecna na gali Elżbieta Wasilenko ? Pomorski Kurator Oświaty, zainteresowanie konkursem było bardzo duże.

Do konkursu przystąpili również nasi uczniowie:

1)    Amelia Choszcz
2)    Nikodem Stefanowski
3)    Szymon Wenta
4)    Kinga Rosińska

którzy mogli pochwalić się zdobytymi w szkole umiejętnościami w kategorii ?Mam 6 lat i potrafię?.

LIST GRATULACYJNY