Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II  w Gowidlinie

Zajęcia z arytmetyki mentalnej

Już kolejny rok w naszej szkole uczniowie poznają tajniki zajęć z arytmetyki mentalnej. Do naszych grup Abakusa dołączyły kolejne pierwsze oraz czwarte klasy. Na ten moment w naszej szkole są cztery grupy początkujące oraz trzy kontynuujące program z zeszłego roku. Dzieci zaczynające przygodę zapoznają się z charakterystyką zajęć, doświadczają liczydła abakus, poznają metody oraz liczą na nim coraz lepiej.  

Lekcje te pobudzają ciekawość dzieci, rozwijają kreatywne i logiczne myślenie. Dostępna Platforma Abakus jest ciekawym dodatkiem do zajęć, umożliwia ćwiczenie nabytych umiejętności w domu. Uczniowie chętnie grają w GRY BRAIN FITNESS rozwijające zasoby mózgu. Podczas zajęć wykorzystywane są zabawy grupowe, gry planszowe. Dzieci się integrują, nawiązują relacje co w obecnych czasach jest cenną umiejętnością.   

Celina Naczk

Skip to content