Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II  w Gowidlinie

Spotkanie świąteczne uczniów języka kaszubskiego

14.12.2023 r. odbyło się spotkanie uczniów uczących się języka kaszubskiego z okazji świąt Bożego Narodzenia. Spotkania te stanowią tradycję naszej szkoły, odbywają się już od 2006 r.

Na uroczystość zaproszone zostały: Pani dyrektor Aleksandra Stark, Pani Jolanta Dyszer – sołtys Gowidlina, Pani Aneta Tomeczkowska – przewodnicząca Rady Rodziców. Podczas wspólnego biesiadowania dzieci z klas 3 przedstawiły jasełka w języku kaszubskim, a uczniowie z klas 6 zaprezentowali się w widowisku Herody. Największą atrakcją spotkania była wizyta kaszubskiej gwiazdki, którą przygotowali uczniowie klas 7 i 8. Wszyscy z utęsknieniem oczekiwali gwiazdora, który przyprowadził korowód postaci, które wzbudziły niezapomniane emocje, a następnie przeegzaminował najmłodsze dzieci z pacierza i obdarował słodyczami. Po wszystkich prezentacjach dzieci zasiadły do stołów, gdzie czekały już pierogi, krokiety, barszcz oraz ciasta. Wspólny posiłek pomogły przygotować mamy naszych uczniów – Panie: Anna Tesmer, Weronika Czoch, Beata Stencel oraz Michalina Młyńska. Dziękujemy serdecznie za poświęcony czas oraz pomoc. Słowa podziękowania kierujemy również do wszystkich rodziców, którzy przygotowali słodki poczęstunek w postaci ciast.

Organizatorkami świątecznego spotkania były nauczycielki języka kaszubskiego. O tym jaka panowała atmosfera w czasie świętowania opowiedzą zamieszczone niżej zdjęcia.

Bożena Lejk

Skip to content