Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gowidlinie

Szkolny patriotyczny przegląd artystyczny

W tym roku przypada 105. rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę. 10 listopada z okazji Narodowego Święta Niepodległości odbył się w naszej szkole patriotyczny przegląd artystyczny. W tej patriotycznej odsłonie udział wzięła cała społeczność naszej szkoły. Z wielką uwagą śledziliśmy występy naszych koleżanek i kolegów. Uczniowie zaprezentowali swoje zdolności artystyczne mając do wyboru trzy kategorie tj.: kategoria 1 – piosenka patriotyczna, kategoria 2 – taniec patriotyczny, kategoria 3 – wiersz patriotyczny. 

Jako pierwsze wystąpiły klasy 1-3 prezentujące następujące utwory:
1a – piosenka Polak mały
1b – piosenka Serca biało-czerwone mamy
2a – piosenka Co to jest niepodległość?
2b – piosenka Płynie Wisła płynie
3a – wiersz Czesława Janczarskiego Piękna jest nasza ziemia
3b – piosenka Jestem Polką i Polakiem.

W drugiej części swoim występem uroczyli Nas najmłodsi członkowie szkolnej społeczności prezentujący:
3-4 latki “Misie” – piosenka Jesteśmy Polakami
4-5 latki “Sówki” – piosenka Jestem Polką i Polakiem
5 latki “Pszczółki” – piosenka Serca biało-czerwone mamy
5-6 latki “Myszki” – piosenka Polak mały
0a – piosenka Przybyli ułani pod okienko
0b – piosenka Jest takie miejsce.

Kolejna odsłona artystycznych prezentacji należała do klas 4-6:
4a – piosenka Puść mnie matko do powstania
4b – piosenka Rozkwitały pąki białych róż
5a – piosenka Przybyli ułani pod okienko
5b – wiersz Gawęda o miłości ziemi ojczystej
6a – piosenka Piosenka młodego patrioty
6b – taniec z flagami. 

Na koniec swoje prezentacje przedstawiły klasy 7-8:
7a – piosenka Przybyli ułani pod okienko
7b – piosenka Szara piechota
8a – piosenka Rozkwitały pąki białych róż
8b – piosenka Dziś idę walczyć mamo.

W tym samym dniu, czyli w ostatni dzień roboczy przed Narodowym Świętem Niepodległości, uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły zaśpiewali Mazurka Dąbrowskiego. Nasza społeczność szkolna włączyła się do akcji “Szkoła do hymnu”, która miała na celu wspólne świętowanie rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Hymn został odśpiewany o symbolicznej godzinie 11:11.

Dziękuję wszystkim za udział i zaangażowanie w trochę inny niż zwykle przebieg obchodów Dnia Niepodległości. 

Natomiast 11 listopada 2023r. uczestniczyliśmy w gminnych obchodach z okazji 105. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, wziął w nich udział poczet sztandarowy i delegacja składająca kwiaty. Uroczystość odbyła się przy Pomniku MB KKP w Sierakowicach, następnie przemarsz z Młodzieżową Orkiestrą Dętą Gminy Sierakowice na Mszę Świętą do kościoła pw. św. Marcina.

Joanna Neubauer

https://www.youtube.com/watch?v=qq3JqffDFBI

Skip to content