Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gowidlinie

Gala podsumowująca Pomorski Konkurs Muzyczny “Więcej niż Słowa”

7 października 2023r. w sali koncertowej Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku odbyła się uroczysta gala podsumowująca Pomorski Konkurs Muzyczny Więcej niż Słowa.

Celem konkursu było rozbudzanie zainteresowań i predyspozycji muzycznych dzieci i młodzieży, doskonalenie kompetencji artystycznych uczniów oraz propagowanie idei patriotyzmu opartego na umiłowaniu narodowej tradycji, poczucia więzi społecznej, wspólnoty kulturowej oraz solidarności z własnym narodem i społecznością lokalną.

Organizatorem konkursu była Pani Małgorzata Bielang Pomorski Kurator Oświaty wraz z Partnerami: Akademią Muzyczną w Gdańsku oraz Stowarzyszeniem Wspierania Kultury Tak Trzeba. Natomiast Honorowy Patronat nad konkursem objęli: Minister Edukacji i Nauki i Wojewoda Pomorski.

Podczas finału uczestnicy konkursu mieli okazję zaprezentować swoje umiejętności w różnych kategoriach muzycznych:
*chór szkolny a capella lub z akompaniamentem we własnej aranżacji,
*tercet/kwartet wokalny a capella lub trio/kwartet wokalno-instrumentalny we własnej aranżacji,
*solista/duet/tercet/kwartet z akompaniamentem lub/i z chórem szkolnym, we własnej aranżacji.

Naszą szkołę reprezentowała Aleksandra Rompa uczennica klasy 7a, która wykonała utwór Bałtyk w radości. Olę do konkursu przygotowała nauczycielka muzyki p. Maria Kostuch.

Podczas gali finałowej Ola znalazła się wśród wyróżnionych i otrzymała od Organizatorów statuetkę, mikrofon i dyplom oraz NAGRODĘ SPECJALNĄ, którą ufundował Pan Dariusz Drelich Wojewoda Pomorski.

Konkurs był nie tylko ważnym wydarzeniem muzycznym, ale okazją do: promowania patriotyzmu, lokalnej tradycji i zaprezentowania swojego talentu.

Gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnych konkursach.

Aleksandra Stark

https://www.facebook.com/kuratorium.gdansk/posts/634365088890183?ref=embed_post

https://www.kuratorium.gda.pl/uroczysta-gala-podsumowujaca-pomorski-konkurs-muzyczny-wiecej-niz-slowa/

Skip to content