Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II  w Gowidlinie

XIII Wojewódzki Konkurs Wiedzy “Kaszubi wczoraj i dziś” – „Pomorscy Ojcowie niepodległości”

18 maja 2023 r. w Kościerzynie odbył się finał XIII Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy Kaszubi wczoraj i dziś – Pomorscy Ojcowie niepodległości. Z naszej szkoły zakwalifikowało się do ścisłego finału dwoje uczniów: Nikola Jażdżewska i Marcel Konkel. W konkursie należało wykazać się rozległą wiedzą dotyczącą okresu odzyskania niepodległości przez Polskę. Szczególnie, jaki wkład w odradzanie się naszego państwa mieli działacze pomorscy. W wyniku eliminacji ustnych wysokie, bo II miejsce, zajął Marcel Konkel, zdobywając jednocześnie 2 dodatkowe punkty w rekrutacji do szkół średnich, a Nikola Jażdżewska zajęła VII miejsce.

Serdecznie gratulujemy naszym uczniom, życzymy kolejnych sukcesów.

Uroczysta gala wręczenia nagród odbędzie się 15 czerwca 2023 r.

Bożena Lejk

Skip to content