Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II  w Gowidlinie

Wspomnienia o Ojcu Świętym

Pogodne spotkanie ze św. Janem Pawłem II to hasło wydarzenia, które zgromadziło uczniów, ale także nauczycieli szkół, których patronem jest papież Polak. Przygotowano część artystyczną, warsztaty, ale także prezentację przedstawioną przez Instytut Pamięci Narodowej w Gdańsku.
W dzień przed 18. rocznicą odejścia naszego Wielkiego Rodaka do domu Ojca, 1 kwietnia 2023r., odbyło się spotkanie w auli św. Jana Pawła II w Gdańsku. Ta data to symbol naszej najnowszej historii. Chcemy o niej przypominać tym młodym, którzy nie mieli szansy spotkać św. Jana Pawła II i znają go wyłącznie z relacji.
Metropolita gdański przypomniał kilka swoich spotkań z Ojcem Świętym, z którym miał okazję współpracować podczas wielu lat swej posługi w Watykanie.
Po wystąpieniu ks. biskupa zaprezentowano referat o św. Janie Pawle II, który poświęcony był życiu, kapłańskiej posłudze, ale także najważniejszym momentom ponad 26-letniego pontyfikatu papieskiego, przygotowany przez IPN w Gdańsku.
Informacje, które pojawiły się w prezentacji, przydały się później przy wypełnianiu kart pracy. Test nie był skomplikowany. Jeśli ktoś się interesuje św. Janem Pawłem II, to nie miał problemów z jego rozwiązaniem. 

Następnie nasi młodzi artyści zaprezentowali utwory Tryptyku Rzymskiego Karola Wojtyły oraz wykonali pieśń oazową Barkę w wersji instrumentalnej na skrzypce i akordeon.

Na zakończenie pogodnego spotkania uczestnicy udali się do archikatedry oliwskiej, gdzie przy popiersiu papieża Polaka złożono wiązankę kwiatów. Po koncercie organowym odbył się jeszcze spacer oliwskimi śladami Jana Pawła II – krużgankami katedralnymi i przed Gdańskie Seminarium Duchowne, gdzie w 1999r. rezydował Ojciec Święty w czasie swej wizyty na Wybrzeżu.

Wspólne zdjęcie z wizytatorami Pomorskiego Kuratorium Oświaty i dyrektorem Wydziału Katechetycznego jest pamiątką spotkania.

Wyniki konkursu:
I miejsce – Antonina Kolke,
II miejsce – Dominika Mielewczyk-Bojanowska,
Wyróżnienie – Kornelia Konkel.

Wioletta Brzeska, Maria Kostuch, Sylwia Miszk, Lidia Stahlke, Aleksandra Stark

https://gdansk.tvp.pl/68908079/01042023-1830

https://gdansk.gosc.pl/doc/8166289.W-Gdansku-Pogodne-spotkanie-ze-sw-Janem-Pawlem-II

Skip to content