Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gowidlinie

Dzień Babci i Dziadka

Dnia 07.02.2023r., w sali gimnastycznej odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. W tym roku Dzień Babci i Dziadka przypadały podczas ferii zimowych przedszkolaków, dlatego wychowawcy grup przedszkolnych wraz z dziećmi zaprosiły dziadków na występ artystyczny do szkoły oraz na słodki poczęstunek do stołówki szkolnej.  

Po tak długiej (pandemicznej) nieobecności w miejscu publicznym, wszyscy potrzebowaliśmy takiego spotkania. Babcia i Dziadek dla każdego z nas to osoby bardzo ciepłe, opiekuńcze, przyjazne i kochane. To osoby, które pozwalają na “więcej” niż rodzice, zawsze przytulą i czekają na odwiedziny swoich ukochanych wnuków. W każdym domu babci, jest specjalne miejsce na łakocie, a wnuczek czuje się rozpieszczany i kochany. W tym szczególnym dniu chcieliśmy za to wszystko (i jeszcze więcej) podziękować naszymi występami. Ze strony Babć i Dziadków nie zabrakło wzruszeń, szczęścia i radości. Każdy przy wspólnej kawie porozmawiał sobie o tym jak szkoła wyglądała kiedyś i jak wygląda dziś. Cieszymy się, że dzięki takiemu spotkaniu mogliśmy być częścią wspomnień, które są w głowach każdej babci i każdego dziadka. Jest to bardzo ważne, aby co roku (nie tylko przedszkolaki) dzieci odwiedzały swoje babcie i dziadków, bo oni na to naprawdę czekają – na towarzystwo, wspólny czas i rozmowę.  Nasze przedszkolaki, po artystycznych występach wróciły do klas i dostały poczęstunek.

Poniżej obszerna relacja z tego wydarzania, serdecznie zapraszamy!  

Paulina Grzenkowicz

http://kurierkaszubski.eu/gowidlino-uroczystosc-z-okazji-dnia-babci-i-dziadka-wydarzenie-z-udzialem-300-babc-i-dziadkow/

https://kartuzy.info/artykul/dzien-babci-i-dziadka/1403158

 

 

Skip to content