Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gowidlinie

Magia świąt zawitała dziś w progi naszej szkoły

6 grudnia 2022r. nastrój świąteczny zagościł w naszej szkole. To data, którą zna każde dziecko i każdy dorosły. Mikołajki już na stałe wpisały się w kalendarz wydarzeń. W tym roku również nie zabrakło radości i uśmiechów, wszyscy pojawili się w stroju, który miał coś czerwonego, czyli mikołajowego. Przybył Święty Mikołaj, który rozdawał prezenty, można było zrobić pamiątkowe zdjęcie z Mikołajem, porozmawiać o wymarzonych prezentach i innych sekretnych sprawach.

Chcielibyśmy serdecznie podziękować wszystkim sponsorom: Radzie Rodziców i Sołtys Gowidlina za obdarowanie prezentami uczniów naszej szkoły.

 Z niecierpliwością czekamy już do następnego roku, na ponowne przybycie Mikołaja.

O osobie świętego Mikołaja wiemy niewiele, nie wiadomo więc dokładnie, jak wyglądało jego życie. Najprawdopodobniej Mikołaj urodził się w bardzo bogatej i pobożnej rodzinie, w mieście Patara nad Morzem Śródziemnym, w rzymskiej prowincji Licji – dzisiaj jest to kraina w Turcji. Jako młody człowiek Mikołaj został biskupem stolicy Licji Miry. Mieszkał tam do samej śmierci, czyli około 342 roku. Jak wykazała ekspertyza jego grobu, Mikołaj umarł dokładnie szóstego grudnia.

Aleksandra Stark

 

Skip to content