Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II  w Gowidlinie

Szkolny Tydzień Profilaktyki

W dniach od 27 do 4 listopada 2022r. w naszej szkole odbył się Szkolny Tydzień Profilaktyki pod hasłem Myślę pozytywnie, działam bezpiecznie i aktywnie. 
Gośćmi tegorocznego Szkolnego Tygodnia Profilaktyki byli Panowie Policjanci Daniel Kotłowski i Grzegorz Stankowski z Komisariatu Policji w Sierakowicach. Spotkali się z najmłodszymi uczniami naszej szkoły oraz klasami 1-4. Poszerzyli swoją wiedzę z zakresu bezpieczeństwa na drogach w ruchu pieszych oraz na temat bezpiecznego korzystania z pojazdów.  
Podczas Tygodnia Profilaktyki obchodziliśmy Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca. Uczniowie naszej szkoły obejrzeli film edukacyjny z instruktażem jak wykonać resuscytację krążeniowo – oddechową. Mieli możliwość ćwiczenia resuscytacji podczas zajęć. Został poruszony temat dbałości o zdrowe serce i jak ważne jest udzielanie pierwszej pomocy poszkodowanemu.  
Klasy 6 i 7 brały udział w warsztatach, które poprowadził specjalista terapii uzależnień pan Roman Łojek. Uczniowie rozmawiali o emocjach, jakże ważnych i potrzebnych w życiu. Jak sobie z nimi radzić.
Uczniowie klas 8 brali udział w warsztatach pt. Moja wartość, moja sprawa przeprowadzonych przez panią psycholog Amelię Recław.
W dniach 3 i 4 listopada klasy 3 – 5 odwiedził Pan Włodzimierz Leśniak, pochodzi ze Słupska i od 9. miesiąca życia jest osobą niewidomą. Opowiadał naszym uczniom o swoim codziennym życiu. Uczniowie mogli zobaczyć jak nasz gość posługuje się alfabetem Braille’a i przedmiotami dnia codziennego. Pan Włodzimierz opowiadał o swoich zainteresowaniach i ochoczo odpowiadał na pytania dzieci. Celem spotkania było promowanie wiedzy o aktywności osób niewidomych w różnych dziedzinach życia.
W tygodniu profilaktyki odbyło się wiele zajęć o tematyce profilaktycznej z wychowawcami oraz pogadanki z pedagogiem na temat uzależnień  o  zachowaniu podczas przerwy, w czasie lekcji. Najważniejszym zadaniem działań profilaktycznych w szkole było uświadomienie młodym ludziom, że życie jest nadrzędną wartością, dlatego należy je chronić dbając o zdrowie i bezpieczeństwo.  
Dyrekcja naszej szkoły dziękuje wszystkim zaproszonym gościom, którzy włączyli się w realizację Szkolnego Tygodnia Profilaktyki.  

Agnieszka Błaszkowska

Skip to content