Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gowidlinie

Ks. Biskup odwiedził naszą szkołę

Dnia 4 października 2022r. miało miejsce w naszej szkole niecodzienne wydarzenie. W ramach Wizytacji Kanonicznej Parafii Gowidlino, szkołę odwiedził Ksiądz Biskup Arkadiusz Okroj w towarzystwie Proboszcza ks. Tadeusza Olszewskiego i stałego diakona diecezji Zbigniewa Machnikowskiego, Pana Tadeusza Kobieli – Wójta Gminy Sierakowice oraz Pani Anety Tomeczkowskiej – Przewodniczącej Rady Rodziców. W imieniu całej społeczności szkolnej zacnych gości powitała Pani Dyrektor Aleksandra Stark. Następnie uczniowie w imieniu całej społeczności szkolnej przedstawili montaż słowno-muzyczny, uatrakcyjniając go pięknymi śpiewami chóru szkolnego, oraz słowami pełnymi życzliwości skierowanymi do księdza biskupa.

Po wystąpieniu uczniów, Ksiądz Biskup skierował słowo do zebranych, podkreślając wartość postaci patrona szkoły św. Jana Pawła II, jak wielką wartością dla dzieci i młodzieży jest możliwość nauki i przebywania wśród innych rówieśników w szkole. Za możliwość spotkania się, ks. Biskup podziękował Pani Dyrektor oraz wyraził wdzięczność nauczycielom i pracownikom szkoły za trud i poświęcenie jakie wkładają w wychowanie młodego pokolenia Polaków. Swoje odwiedziny zakończył wspólną modlitwą, udzielając wszystkim pasterskiego błogosławieństwa.

ks. Tadeusz Olszewski

Skip to content