Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II  w Gowidlinie

Udział klasy 1a i 1b w rejsie im. Macieja Płażyńskiego

1 czerwca 2022 r. z okazji Dnia Dziecka uczniowie z klas 1 Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Gowidlinie udały się na wycieczkę do Gdańska. Największą atrakcją wyjazdu była wyprawa statkiem z Gdańska do Sopotu. Był to już 28 rejs zorganizowany z inicjatywy tragicznie zmarłego Macieja Płażyńskiego, a kontynuowany przez jego żonę oraz Caritas Archidiecezji Gdańskiej.

W Gdańsku ok. 500 uczestników spotkało się w Bazylice Mariackiej, by uczcić pamięć pomysłodawcy rejsu. Arcybiskup Tadeusz Wojda udzielił pasterskiego błogosławieństwa na szczęśliwą podróż i dobrą pogodę. Następnie wszyscy udali się w korowodzie ul. Długą, by dojść do mariny, gdzie oczekiwał katamaran Żeglugi Gdańskiej Rubin. W czasie rejsu dzieci wykonywały różnorodne zadania, zdobywając pieczątki na specjalnej karcie, m.in. było to rozpoznawanie postaci z bajek, taniec, śpiew oraz malowanie twarzy. Wszystkie atrakcje absorbowały dzieci, ponieważ musiały wykazać się samodzielnością i kreatywnością. Ponadto dla uczestników przygotowano słodki poczęstunek. Po przybyciu do Sopotu wycieczkowicze otrzymali prezenty przygotowane przez Caritas.

Był to bardzo udany wyjazd, ponieważ większość dzieci po raz pierwszy miała możliwość płynięcia statkiem i zobaczenia Zatoki Gdańskiej. Uczestnicy wyjazdu bardzo dziękują organizatorom za zasponsorowanie rejsu oraz upominki. Dla dzieci była to niezapomniana przygoda.

Janina Wenta

Skip to content