Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II  w Gowidlinie

Obchody Dnia Świętego Patryka

Święty Patryk urodził się najprawdopodobniej w 385 roku w Brytanii. Według zapisków w wieku 16 lat porwano go, a następnie przewieziono do Irlandii, gdzie miał zostać pasterzem. Patryk był misjonarzem, który nawracał mieszkańców Irlandii. Zmarł 17 marca 461 roku i od tamtego czasu, Irlandczycy dziękują mu za jego działalność. Jest on oficjalnym patronem wyspy. 

Jako społeczność szkolna zdecydowaliśmy, że także będziemy celebrować to święto w naszej szkole. Mieliśmy okazję dowiedzieć się nieco więcej o kulturze, historii i zwyczajach Irlandii i poćwiczyć język angielski. 

Uczniowie założyli zielone ubrania, opaski z koniczynką, wystroili sale lekcyjne flagami Irlandii i koniczynami, przygotowali plakaty przedstawiające najciekawsze informacje dotyczące Zielonej Wyspy oraz przygotowali interesujące gazetki tematyczne. Podczas lekcji z wychowawcą i języka angielskiego uczniowie oglądali krótkie filmiki związane z tym świętem, rozwiązywali quizy, a najmłodsi tańczyli i kolorowali. 

Mamy nadzieję, obchody Dnia Świętego Patryka zagoszczą na stałe w kalendarzu naszej szkoły. 

Karolina Gilmajster – Szymikowska, Alicja Kuchta, Jolanta Wójcik

Skip to content