Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Gowidlinie

Mikołajki:)

Grudzień to taki miesiąc w roku, który chyba najbardziej wyczekiwany jest przez nasze dzieci 🙂

Tradycyjnie, 6 grudnia – jak co roku – naszą szkołę odwiedził święty Mikołaj. Wszyscy nasi uczniowie otrzymali różnego rodzaju słodkości. Dzięki odwiedzinom wspaniałego gościa jak i wesołym spotkaniom w gronie kolegów, na ustach każdego dziecka przez cały dzień gościł radosny uśmiech. Mikołaj widząc starania wszystkich dzieci obiecał, że za rok także nas odwiedzi.

Serdecznie dziękujemy Świętemu Mikołajowi za odwiedziny, a Radzie Rodziców i Sołtys Gowidlina za obdarowanie prezentami uczniów naszej szkoły.

O osobie świętego Mikołaja wiemy niewiele, nie wiadomo więc dokładnie, jak wyglądało jego życie. Najprawdopodobniej Mikołaj urodził się w bardzo bogatej i pobożnej rodzinie, w mieście Patara nad Morzem Śródziemnym, w rzymskiej prowincji Licji – dzisiaj jest to kraina w Turcji. Jako młody człowiek Mikołaj został biskupem stolicy Licji Miry. Wiadomo, że zmarł 6 grudnia między 345 a 352 rokiem. Dzięki swojej hojności i dobroczynności zasłynął wśród wiernych i już w 550 roku został kanonizowany.

Fotki w galerii – poniżej.

Aleksandra Stark

Skip to content